
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 54 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| Number of Channels | 4 |
| operating temperature | -40.0 °C to 85.0 °C |
| pin count | 54 |
| rohs status | Compliant |
| case package | WQFN |
| Operating Supply Current | 465 mA |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$15.95811
Ext.Price$15.95811
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $15.95811 | $15.95811 |
| 10 | $12.83506 | $128.35060 |
| 25 | $12.05964 | $301.49100 |
| 50 | $11.62297 | $581.14850 |
| 100 | $11.20214 | $1120.21400 |
| 300 | $10.79412 | $3238.23600 |
| 500 | $10.40107 | $5200.53500 |
| 1000 | $10.31301 | $10313.01000 |
| 3000 | $10.27233 | $30816.99000 |
| 5000 | $10.23180 | $51159.00000 |
